Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko

iFLEET » Archiv 2005-19 » Autem roku 2007 v čr je opel corsa

Autem roku 2007 v čr je opel corsa

image1007

pátek, 19. ledna 2007

Letošním vítězem odborné ankety Auto roku se stal vůz Opel Corsa. Na dalších místech skončily automobily Škoda Roomster a Fiat Grande Punto. O vítězi 13. ročníku ankety rozhodovala porota složená z 29 motoristických novinářů. Oba první vozy dělil od...

Letošním vítězem odborné ankety Auto roku se stal vůz Opel Corsa. Na dalších místech skončily automobily Škoda Roomster a Fiat Grande Punto. O vítězi 13. ročníku ankety rozhodovala porota složená z 29 motoristických novinářů. Oba první vozy dělil od sebe pouhý jeden bod – Corsa získala 120 bodů, Roomster o bod méně. Výsledky soutěže oznámili organizátoři ve večerním přímém přenosu na televizi Prima.

Opel Corsa, který patří mezi malé vozy, si loni v České republice koupilo 649 zájemců. Kompaktní velkoprostorový automobil Škoda Roomster si vybralo 1731 zákazníků. Fiat loni v ČR prodal 1126 vozů modelu Punto.
Loni v anketě vyhlašované Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu vyhrál Ford Focus II. O rok dříve zvítězila Škoda Octavia II a před ní získala titul Mazda 3.

Anketa byla dvoukolová. V prvním kole každý porotce vybral pět finalistů z 36 automobilů, které byly loni uvedeny na český trh. Nejúspěšnějších pět automobilů postoupilo do druhého kola. Ve druhém kole měl každý porotce k dispozici 25 bodů, které rozdělil mezi finalisty, maximálně deset bodů pro jeden z nich. Navíc musel jednoznačně označit vítěze.

Veřejnost se mohla do ankety zapojit prostřednictvím tipovací soutěže. Do ankety přišlo celkem 119 774 příspěvků, prostřednictvím kuponů v motoristickém tisku i přes internet. Pro tipující byly určeny ceny za více než 750 000 Kč, hlavní cenou je poukaz na 600 000 korun na nákup jednoho z vozů účastnících se soutěže.